Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Tipsy

Tipsy

Tipsy to sztuczne paznokcie, które nakłada się na płytkę paznokcia metodą żelową lub akrylową. Nakładanie żelu i akrylu wygląda podobnie. Jeżeli zależy nam na naturalnym efekcie, sprawdzi się żel. Jeśli chcemy mocno przedłużyć płytki i uzupełnić ubytki, warto wybrać akryl. W obu przypadkach ładny wygląd paznokci utrzymuje się około 2- 3 tygodni- w zależności od tempa wzrostu płytki. Potem zalecane jest tzw. uzupełnienie lub usunięcie stylizacji.

Przed modelowaniem paznokci stylistka ustala z klientką zarówno długość, jak i kształt tipsów. Każdy Salon kosmetyczny ma inną ofertę, dostosowaną do potrzeb swoich klientek. Przed przystąpieniem do pracy dezynfekuje dłonie specjalnym płynem, po czym za pomocą patyczka odsuwa skórki z każdego paznokcia. Paznokcie do tipsów powinny być krótkie. Całą powierzchnię płytki paznokcia musi zmatowić białym bloczkiem, a kolejnie za pomocą wacika bezpyłowego przemywa je płynem lub pędzelkiem usuwa pył powstały przy matowieniu. Następnie dobiera odpowiednie rozmiary tipsów na każdy palec i przykleja specjalnie do tego przeznaczonym klejem. Za pomocą gilotyny skraca tipsy na długość, jaką sobie życzymy. Pilnikiem zrównuje tipsa z powierzchnią paznokcia i odtłuszcza. Potem pędzelkiem nakłada pierwszą warstwę żelu modelującego i utwardza w lampie UV. Czynność tą powtarza jeszcze dwa razy. Nakłada, więc trzy warstwy żelu i po każdej zmywa jego nadmiar. Na koniec używa żelu wykańczającego, pod który można wtopić sobie ozdobne cyrkonie.

Przy metodzie akrylowej nie używa się lampy ultrafioletowej, ponieważ akryl sam wysycha na płytce paznokcia. Wszystkie przygotowania paznokcia wyglądają tak samo. Specjalistka przygotowuje sobie płyn i proszek akrylowy, który za pomocą pędzelka nakłada na płytkę. Po nałożeniu trzeba go spiłować i nadać pożądany kształt. Aby paznokiećładnie błyszczał nakłada się na niego warstwę akrylu przezroczystego, który można pomalować lakierem i dowolnie ozdobić. Zdobienie paznokci stało się coraz bardziej popularne. Dobrze założone tipsy nie powinny się rozdwajać, ani zmieniać koloru. Jeżeli tak by się stało należy udać się do autoryzowanego salonu, gdzie wyspecjalizowana manikiurzystka nałoży na tipsy specjalny płyn, który rozpuści akryl bez uszczerbku dla naturalnych paznokci. Jeżeli uszkodzony jest tylko jeden paznokieć, nie ma potrzeby zdejmowania wszystkich tipsów. Stylistka może za pomocą masy akrylowej umiejętnie nadbudować (wypełnić lub przedłużyć) uszkodzoną płytkę, tak by nie różniła się od pozostałych. Po zdjęciu sztucznych paznokci należy przez jakiś czas stosować odżywki z wapniem, żeby nasze paznokcie zostały odbudowane, utwardzone i nabrały swojego blasku.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.