Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Sonoforeza i jonoforeza

Sonoforeza i jonoforeza

Jednym z najbardziej dokuczliwym problemem, z jakim ludzie starają się uporać jest trądzik na twarzy. Nie zawsze pomagają domowe sposoby i specyfiki mające na celu jego wyleczenie, np. leczenie chorób skóry. Doprowadza on nawet do tego, że młodzież nie chętnie wychodzi z domu, ponieważ wstydzi się tego jak wygląda. Wszelkie blizny na twarzy szpecą człowieka. Wybierając się z tym problemem do kosmetyczki, możemy mieć pewność, że coś na to zaradzi.

Jedną z metod stosowanych w gabinetach kosmetycznych jest sonoforeza, czyli masaż ultradźwiękami. Wykorzystuje się do niego nowoczesne urządzenia (głowice) z regulacją intensywności fal ultradźwiękowych. Celem tego zabiegu jest wtłoczenie w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych i nawilżających (witaminy), jak również substancji leczniczych, które przyspieszają leczenie trądziku- uszczelniając naczynia krwionośne. Każdy Salon kosmetyczny ma swoją procedurę postępowania w różnych zabiegach. Kosmetyczka najpierw nakłada maseczkę, po czym masuje skórę urządzeniem, które wytwarza fale ultradźwiękowe dające ciepło. Dzięki temu składniki wnikają w odprężoną skórę. Masaż poprawia przepływ krwi i regeneruje komórki. Sonoforeza to nie tylko metoda na trądzik, ale także: odmładza skórę poprzez głęboki mikromasaż, nawadnia ją, likwiduje zmarszczki; rozjaśnia: plamy, przebarwienia i blizny oraz inne defekty. W przypadku rozszerzonych naczynek krwionośnych w zabiegu stosuje się m.in.: witaminę K, która likwiduje pajączki poprzez regulację krzepnięcia krwi; witaminę PP, która chroni skórę przed pękaniem uszczelniając naczynka krwionośne. Niestety, aby zabieg przyniósł pożądany efekt nie wystarczy tylko raz go zrobić. Kurację należy powtarzać systematycznie. Zalecana jest seria 10 zabiegów wykonanych w ciągu dwóch tygodni w przypadku trądziku.

Bardzo podobną metodą do sonoforezy jest jonoforeza. Jonoforeza to zabieg wykorzystujący działanie prądu galwanicznego. Siłami pola elektrycznego do głębszych warstw skóry wprowadzane są substancje odżywcze, lecznicze zwane elektrolitami. Najczęściej stosowany jest: chlorek wapnia (działa przeciwzapalnie), witamina C (działa wzmacniająco na naczynia krwionośne), siarczan cynku (przyspiesza regenerację) oraz kwasy AHA. Substancje te wnikają poprzez gruczoły łojowe i potowe w głąb skóry rozprowadzając się przez krew za pomocą prądu. Tak samo jak sonoforeza- jonoforeza zalecana jest na trądzik, zmarszczki, blizny, rozszerzone naczynka krwionośne, jak również na nadmierną potliwość rąk i nóg oraz na wiele innych podobnych dolegliwości. Jeżeli więc ma ktoś problemy skórne, bez wahania może się udać do kosmetyczki.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.