Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Peeling

Peeling

Peeling to zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu zewnętrznych, a przede wszystkim martwych warstw naskórka. Jeżeli skóra jest szara, szorstka, matowa lub z przebarwieniami, to ten zabieg zagwarantuje jej odnowę. Po peelingu skóra jest świeższa, czysta, lepiej wchłania substancje odżywcze z kremów i serum.

Peeling dociera do miejsc, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą, dzięki czemu wzrasta produkcja kolagenu, elastyny i czynników nawilżających. Likwidacja plam u kosmetyczki polega na złuszczaniu naskórka za pomocą: mikrodermabrazji, peelingu chemicznego o średnich i niskich stężeniach lub peelingu enzymatycznego. Najpierw jednak specjalista dokładnie ogląda skórę, aby móc dobrać odpowiedni zabieg. W peelingu chemicznym złuszczanie ułatwiają np. kwasy owocowe (np. kwas migdałowy lub kwas glikolowy); peeling enzymatyczny- polega na złuszczeniu naskórka za pomocą preparatów, które zawierają enzymy. Natomiast mikrodermabrazja polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka za pomocą kryształków diamentu lub korundu. Kosmetyczka stosuje tą metodę, jeśli oprócz przebarwień są na skórze blizny po trądziku lub plamki po wypryskach. Zabieg jest bezbolesny, jednak skóra może być po nim lekko zaczerwieniona- co powinno ustąpić po kilku godzinach. Kuracja taka trwa dość długo, bo efekt rozjaśnionych plamek będzie widoczny dopiero po 4-10 zabiegach, wykonanych raz w tygodniu.

Przed peelingiem najpierw kosmetyczka odtłuszcza skórę specjalnym płynem, potem za pomocą wacika nakłada kwas na plamy i smaruje nim całą skórę. Na koniec wklepuje krem lub płyn neutralizujący działanie kwasów. Zaraz po skończeniu zabiegu naskórek jest napięty i zaczerwieniony, po czym zaczyna się złuszczać. Kosmetyczka może również zaoferować peeling ziołowy polegający na głębokiej, ziołowej kuracji złuszczającej. Dzięki mikrocząsteczkom zawartym w ziołach, podczas masażu dochodzi do lekkiego starcia wierzchnich warstw naskórka. Niejeden Salon kosmetyczny ma taki zabieg w swojej ofercie. Po zabiegu wykonywany jest masaż uzupełniający, którym celem jest usunięcie resztek naskórka i dostarczenie substancji odżywczych. Gojenie twarzy po takim zabiegu trwa nawet do 4 tygodni, dlatego też zabieg ten wymaga dużej cierpliwości, aby doczekać się fascynującego efektu idealnej cery. Pierwsze objawy starzenia się skóry widoczne są na twarzy, dlatego to nią najbardziej się zajmujemy. Już po 25 roku życia zaczyna obniżać się poziom hormonów odpowiedzialnych za regenerację komórek w skórze. Dlatego dbałość o Usługi kosmetyczne jest tak duża. A z czasem skóra całego ciała staje się coraz bardziej wysuszona i cienka. Należy, więc dbać nie tylko o twarz, ale i szyję, dekolt, uda i pośladki.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.