Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe

Opalenizna jest bardzo modna i każdy ją lubi. Zazdrościmy ciemnoskórym ludziom, że nie muszą godzinami leżeć na słońcu czy też chodzić do solarium, aby ich skóra była opalona. Słońce jest darmowe i najwięcej osób właśnie z niego korzysta, ale żeby opalić się równomiernie, nie wystarcza. Trzeba by było opalać się nago, a to raczej nieprzyzwoite. Dlatego też wymyślono kabiny specjalnie do tego przeznaczone.

Dużo osób chodzi na solarium, które daje szybki efekt opalenizny, ale też według różnych opinii, jest ono szkodliwe dla zdrowia poprzez działanie promieni UV. Natomiast przy opalaniu natryskowym ich nie ma. Wykorzystuje się, bowiem w nim składnik DHA z wodą destylowaną, który reaguje wraz z aminokwasami w skórze, przez co daje nam ładny odcień opalenizny. Preparaty, które się wykorzystuje w opalaniu natryskowym są przebadane dermatologicznie, nie wywołują, więc reakcji alergicznych, a poza tym opalana jest tylko zewnętrza warstwa skóry i składniki nie przenikają w głąb. Zabieg trwa około 30 minut a utrwala około 12 godzin i jest wykonywany w specjalnej kabinie, w której kosmetyczka rozpyla płyn brązujący na skórę. Płyn rozprowadza poprzez docisk sprężonego powietrza, dzięki czemu opalenizna jest równomierna.

Preparaty używane do opalania nie zawierają konserwantów, ani alkoholu. Płyny dobierane są odpowiednio do karnacji i mogą być bardziej lub mniej brązujące. Efekt opalenizny utrzymuje się od 10 dni do dwóch tygodni i schodzi równomiernie stając się coraz mniej widoczna. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko się opalić. Opalanie natryskowe jest bardzo bezpieczne, dlatego też mogą z niego korzystać kobiety w ciąży, dla których opalanie na słońcu czy w solarium może być szkodliwe; dla osób z bliznami i pieprzykami; jak również dla tych, którzy nie lubią się wygrzewać ani na słońcu, ani w solarium.

Przed zabiegiem zalecany jest peeling całego ciała, aby usunąć martwe komórki naskórka, przez co opalenizna dłużej będzie się utrzymywała oraz kąpiel, aby oczyścić skórę z różnych kosmetyków, balsamów i kremów. Dostępna jest też czasem mikrodermabrazja, czyli usługa polegająca na złuszczaniu naskórka warstwa po warstwie. Koszt takiego opalania wraz z peelingiem całego ciała to około 200 zł. Jednak efekt jest niezastąpiony. Dla trwałości opalenizny zaleca się codzienne smarowanie skóry nawilżaczami lub kremami brązującymi, które spowolnią złuszczanie się naskórka. Prawie każdy Salon kosmetyczny oferuje nam opalanie natryskowe. Jest również taka możliwość, aby kosmetyczka przyjechała do naszego domu. Tak, więc nie musimy nigdzie wychodzić, żeby mieć piękną, brązową, a przede wszystkim zdrową karnację.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.