Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Manicure i pedicure

Manicure i pedicure

Manicure to pielęgnacja i upiększanie paznokci u rąk poprzez ich obcinanie, opiłowanie oraz lakierowanie. Każda kobieta powinna mieć piękne, zadbane paznokcie, które można upiększać za pomocą różnych kolorowych lakierów i ozdobnych naklejek. Profesjonalną stylizację paznokci można sobie zafundować, odwiedzając salon kosmetyczny, gdzie specjalistka zadba o to, aby nasze dłonie wyglądały perfekcyjnie. Dlatego potrzebne są zabiegi pielęgnacyjne dłoni manicurzystka w sposób precyzyjny wykonuje każdą czynność związaną z paznokciem. Jeżeli na paznokciach mamy stary lakier, to pierwszą czynnością jest jego zmycie, a następnie skracanie paznokci cążkami lub piłowanie pilniczkiem.

Aby paznokcie się nie rozdwajały należy je piłować w jednym kierunku- długimi pociągnięciami. Kształt zależny jest od upodobania klientki, który może być: prostokątny, o wydłużonej lub małej płytce, łopatkowaty lub kwadratowy. Następną czynność, jaką się wykonuje jest moczenie paznokci w wodzie z mydłem lub smarowanie preparatem zmiękczającym. Po dwóch minutach odsuwa się skórki patyczkiem np. drewnianym. A za pomocą pilniczka piaskowego specjalistka usuwa zgrubiałą skórkę wokół paznokcia. Żeby zapobiec żółknięciu płytek trzeba nanieść na paznokcie lakier podkładowy tzw. bazę, a gdy podkład wyschnie malujemy je lakierem o dowolnym kolorze. Można także naklejać ozdoby przeznaczone do paznokci. W salonach kosmetycznych oferowany jest także manicure i pedicure, który utrzymuje się dłużej. Maluje się wtedy paznokcie lakiero- żelem utwardzanym w lampie UV. Lakier ten utrzymuje się na paznokciach nawet do trzech tygodni. Jest on zawsze błyszczący, odporny na zarysowania i uszkodzenia oraz nie odpryskuje się.

Bez problemu można wykonywać różne domowe czynności nie martwiąc się o wygląd naszych paznokci. Można nim malować paznokcie naturalne i sztuczne, które natychmiast schną. Polecany jest, więc także do pedicure. Manicure trwały kosztuje ok.100 zł. Pedicure to pielęgnacja i upiększanie paznokci u stóp. Rozróżnia się pedicure kosmetyczny, obejmujący opiłowanie, skracanie i oczyszczanie paznokci- zakończony masażem; pedicure leczniczy (np. na wrastające paznokcie, usuwanie modzeli) oraz pedicure biologiczny wykonywany bez użycia akcesoriów i narzędzi metalowych. Zabieg pedicure zaczyna się od wymoczenia stóp w wodzie z płynem, potem obcina się paznokcie i usuwa skórki; krawędzie paznokci należy wygładzić pilnikiem; usunąć zgrubiały naskórek; następnie wykonać masaż stóp, stosując preparaty nawilżające. Na koniec, aby nałożyć lakier, trzeba założyć między palcami rozpórki, aby wygodniej można było się zająć każdym palcem. Paznokcie u rąk i nóg są przecież wizytówką kobiety.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.