Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Makijaż

Makijaż

Makijaż to podstawowa, codzienna czynność kobiety. Większość kobiet nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania- chociażby wyjścia do najbliższego sklepu- nie pomalując się wcześniej. Oczywiście są też osoby, które stawiają na naturalność, ale ich jest znacznie mniej. A i dla takich osób oferowany jest delikatny, naturalny makijaż. Natomiast dla osób chcących podkreślać swoje oczy, brwi czy usta jest bardzo szeroki wybór w kosmetykach.

Każdy Salon kosmetyczny oferuje porady, jaki makijaż jest najodpowiedniejszy dla naszej cery, aby się nie ośmieszyć, bo o to nie trudno. Profesjonalny makijaż dobierany jest do koloru naszych oczu, cery czy też włosów. Daje nam możliwość dobrania odpowiedniego koloru cieni do koloru oczu, podkładu do koloru cery, który nie może być zbyt ciemny, gdy mamy jasną cerę. Mogłybyśmy trochę śmiesznie wyglądać, gdy twarz dawałaby odcień opalenizny, a szyja byłaby blada, jak i reszta ciała. Kosmetyczka nie tylko może nam zrobić świetny, pasujący do naszej cery makijaż, ale również pasujący do naszej osobowości. Może także doradzić jak, na co dzień mamy się malować, aby się czuć piękną i młodszą, bo makijaż również może odmłodzić.

Natomiast źle wykonany, może nas nawet wizualnie postarzać. Przy makijażu oczu pań dojrzałych ważne jest umiejętne użycie korektora, który rozjaśni cienie i zamaskuje zmarszczki. Dla kobiet noszących okulary makijaż powinien być na tyle intensywny, by było go widać zza okularów. Przy „minusach” oczy optycznie wydają się mniejsze, dlatego też cienie powinny być w jasnych kolorach, które znacznie powiększą oko. Ciemne kolory zawsze pomniejszają oczy, więc należy ich używać przy „plusach”. Aby efekt był widoczny zza okularów należy mocno tuszować rzęsy.

Profesjonalna kosmetyczka świadcząca usługi Kosmetyczne na wysokim poziomie przed nałożeniem kosmetyków najpierw przemywa twarz wodą lub tonikiem. Następnie dobiera odpowiedni podkład do naszej cery, który rozprowadza opuszkami palców; nakłada puder lub róż, aby wymodelować rysy twarzy; wybiera cienie najbardziej pasujące do oczu; może także nałożyć kreskę na dolną powiekę; brwi rozczesuje grzebykiem, aby wyglądały naturalnie (jeżeli trzeba to reguluje je i przyciemnia henną), a na koniec nakłada tusz na rzęsy (pogrubiający, wydłużający lub podkręcający). Usta obrysowuje konturówką i wypełnia pomadką. Profesjonalny makijaż dłużej utrzymuje się na twarzy i nie rozmazuje. W każdej chwili możemy z niego skorzystać, jak również umówić się w salonie lub do domu na makijaż: ślubny, romantyczny, szykowny czy też elegancki.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.