Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Lipoliza

Lipoliza

Lipoliza jest bezoperacyjną i przede wszystkim bezpieczną metodą wykorzystywaną w medycynie estetycznej, która umożliwia eliminację niewielkich oraz nagromadzonych miejscowo ilości tłuszczu. Jest także ogromną konkurentką i przeciwnikiem zarazem wszelkich operacji chirurgicznych, które mają dać ten sam efekt. Obecnie wykorzystuje się trzy metody lipolizy.

Pierwszą z nich jest kriolipoliza, wykorzystująca do zwalczania tłuszczu technologię chłodzenia. Jest ona przeprowadzana przy użyciu odpowiedniego urządzenia pracującego na obszarze ciała, w którym nagromadzona jest większa ilość tkanki tłuszczowej. Urządzenie chłodzi miejscowo tkanki, redukując tym samym liczbę komórek tłuszczowych. Pacjent lub klient ma pewną gwarancję, że żadne sąsiadujące tkanki nie zostaną uszkodzone w czasie zabiegu. Zabieg jest w pełni bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Efekty utrzymują się długo i niekiedy wystarczy tylko jeden zabieg, aby skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Inną metodą jest tak zwana lipoliza iniekcyjna, która skutecznie walczy z tłuszczem nagromadzonym w miejscach, w których zwykle trudno się go pozbyć. Metoda ta polega na wstrzyknięciu bezpośrednio pod tkankę tłuszczową fosfatydylocholiny. Jest ona naturalnym składnikiem, którego można spotkać w soi. Jednak w przypadku tej metody zabieg należy wykonać kilkakrotnie by otrzymać pożądane rezultaty. Z kolei odstępy między zabiegami,w zależności od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej wynoszą 4 do 8 tygodni.

Ostatnia metoda do zwalczania tkanki tłuszczowej wykorzystuje ultradźwięki. Mimo groźnie brzmiącej nazwy, zabieg jest zupełnie bezbolesny i bezpieczny. Efekt w pełni zadowalający uzyskiwany jest przy 3 zabiegu, przy jednoczesnym zastosowaniu diety niskotłuszczowej.

Lipoliza jest o wiele bezpieczniejszą metodą niż liposukcja, ale w jej przypadku również zaleca się konsultację z lekarzem przed wykonaniem zabiegu. Pamiętać też trzeba, że sama lipoliza cudów nie uczyni na długo. By efekty cieszyły nas przez lata niezbędny jest też zdrowy tryb życia polegający na ruchu i świadomym odżywianiu.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.