Kosmetyczka-salon.pl > Artykuły > Henna brwi i rzęs

Henna brwi i rzęs

Henna to barwnik roślinny używany do czernienia brwi, rzęs i brody. Może mieć kolor brązowy, grafitowy lub czarny. Dawniej używano jej także do farbowania włosów. Henna występuje w postaci proszku lub płynu. Przed jej zastosowaniem zalecane jest przeprowadzenie próby uczuleniowej na skórze. Makijaż tak wzbogacony z pewnością zachwyci niejedną osobniczkę płci pięknej.

Przeznaczona jest do brwi i rzęs bardzo jasnych, potrzebujących wyrazistości. Warto, więc robić ten zabieg często, ponieważ oczy są wtedy bardziej podkreślone. Hennę miesza się z wodą utlenioną, aby uzyskać jednolitą konsystencję i za pomocą patyczka lub pędzelka nakłada na brwi i rzęsy. Po 2- 10 minutach należy ją zmyć letnią wodą z mydłem. Czas farbowania zależny jest od wymaganego efektu. Jeśli mają być lekko przyciemnione- trzymamy hennę krótko, a jeżeli zależy nam na bardzo ciemnych- należy przytrzymać ją dłużej. Efekt utrzymuje się od 2- 3 tygodni. Zabieg u kosmetyczki kosztuje około 20 złotych i najczęściej poprzedza go regulacja brwi, czyli nadanie im odpowiedniego kształtu. Wychodzi to taniej niż regularny makijaż permanentny. Wymodelowane brwi mogą zmienić wygląd twarzy. Powinno się dbać o to, by brwi były zawsze wyregulowane; nie mogą być zrośnięte, ani też zbyt cienkie, ponieważ rysy nie będą wtedy wyraziste. Nadanie brwiom ładnego kształtu, dobranego do owalu twarzy, najlepiej powierzyć kosmetyczce. Potem można tylko usuwać odrastające, pojedyncze włoski, aby zachować ich łuk.

Do twarzy podłużnej- idealne są brwi szerokie, wygięte w delikatny łuk (zaokrąglą buzię); do twarzy okrągłej- brwi w kształcie lekkiego trójkąta (optycznie wysmuklą buzię); do twarzy trójkątnej- brwi z uniesionymi końcami; a do twarzy kwadratowej- brwi o łagodnym łuku, lekko wygięte w kierunku skroni i średniej długości. Idealne brwi muszą przypominać załamujące się skrzydełko, czyli muszą być grubsze przy wewnętrznym a cieńsze przy zewnętrznym kąciku. Dobrym sposobem na korekcję kształtu i długości brwi jest przyłożenie ołówka tak, aby łączył on nozdrze z kącikiem wewnętrznym oka. Punkt zetknięcia ołówka z brwiami wyznacza początek ich linii. Natomiast przyłożenie ołówka, aby połączyć nozdrze z kącikiem zewnętrznym oka, pozwoli wyznaczyć koniec łuku. Łuk brwiowy powinien załamywać się poza tęczówką. Kosmetyczka do depilacji brwi używa pęsety lub gorącego wosku, który nakłada na zbędne włoski, po czym nakleja plaster i szybkim pociągnięciem go zdejmuje w kierunku przeciwległym (pod włos), wyrywając nawet drobny meszek. To bardzo skuteczna metoda, bo włoski dzięki temu odrastają później niż wyrwane pęsetą. Odpowiednio wyregulowane i zadbane brwi zmieniają wygląd naszej twarzy. Niejeden Salon kosmetyczny zadba o nasz dobry wygląd.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.